بعد از مدت ها و به دعوت جناب مرتضی، این مطلب نوشته شده.

کتاب از بچگی عنصر مهم زندگی ام شده و بعد از گذشت این سال ها، کتاب های مختلفی تاثیر عجیبی روی من گذاشته اند و باعث تفکر شدند. لیست پایین تعداد کمی از این کتاب هاست:


1. من.کودک.من.خودشناسی (جان برنارد شاو)

این کتاب به بیان تاثیر کودک درون و برخورد های والدین در کودکی بر رفتار های الان ما می پردازه و نشانه هایی که کودک درون بیمار و راهکارهای درمان رو توضیح میده.

2. نارتسیس وگلدموند (هرمان هسه)

فضای شرقی و عرفانی ادبیات هسه همیشه برای من جذاب بوده. همیشه اگر بخوام یک کتاب جذاب از هسه معرفی کنم، این کتاب انتخاب منه.

3.آبلوموف (ایوان گنجاروف)

بعد از خوندن این رمان متوجه شدم که یک رگ آبلوموف وار در من قرار داده شده و عنوان این وبلاگ هم به همین خاطره. این کتاب یکی از کارهای عالی ادبیات روسیه است که از دست نباید داد.

4.چهارمیثاق (دون میگوئل رویز)

مجموعه ای از آموخته های سرخ پوستان برای بهبود شخصیت و ارتباط بهتر با کائنات. دنیای سرخ پوست ها و ادبیات مربوط به این قوم برای من همیشه جذاب بوده و با اشتیاق دنبال کردم. این کتاب تاثیر عجیبی روی من داشته و در سادگی آموزها،خیلی به آرامش روح کمک میکنه.


5.تصرف عدوانی (لناآندرشون)

روایت جذاب و جدیدی از عشق، با ترجمه ی عالی و خوش دست.


6. تنهایی پرهیاهو (هرابال)

روایت جذابی از دنیا و تنهایی های هانتا و یکی از بهترین نمونه های ادبیات چک. موقع خوندن این کتاب با شخصیت همزاد پنداری می کردم و از بهترین کتاب هایی بوده که خوندم و توصیه میکنم.

«پرویز دوایی ازنویسنده و مترجم هایی که همیشه به کیفیت بالای کتاب هاش میشه اعتماد داشت.»


7. هزارویک شب

فقط باید خوند و لذت برد. نسخه ی انتشارات هرمس از  بقیه بهتر است.


در ادامه از هاله هیمنه ی عزیز، چوگویکو میرزا دعوت میکنم